NJSK Havfiskekonkurrence 2017 med historisk god tilmelding

På en basis at et særdeles godt tilrettelagt og gennemført arrangement i 2016, er tilmeldingen til NJSK [Nordjysk Småbådsklub] Havkonkurrence den største nogensinde ! Blot 24 timer efter at tilmeldingen i mandags åbnede, var 86% af alle pladser besat – og i skrivende stund har 87 både fået deres startnummer, 7 både mangler at få deres og derfor er det allersidste chance, hvis du skal deltage i konkurrencen den 20. og 21. maj fra Hirtshals.

Konkurrence vil sætte ny rekord i Hirtshals Havn, idet det aldrig før er sket at knap 100 både er stævnet ud på samme tid – imponerende flot at hele holdet i NJSK, der på kort tid har stablet et attraktivt arrangement med struktur på sagerne og masser af hygge.

Orienter dig på om den dynamiske deltagerliste – http://www.njsk.dk/tilmeldte-teams-2017/

På http://www.njsk.dk/category/njsk-havkonkurrence-2017/ kan du læse om regelsæt, vigtige informationer og meget meget mere.

Her på smaabaadsnyt.dk vil vi holde dig opdateret om forløbet henover de spændende dage – stay tuned!

Listen pr. den 17. marts:

Startnummer:

1. Team Vertigo, Thomas Helenius Christensen
2. Team Flotte Lotte, Bo Alexandersen
3. Team Plan B, Carsten Adler Juhl
4. Team Olesen & Helth, Klaus Helth Nielsen
5. Team Watercastle, Sten Vandborg
6. Team Bella, Kim Erik Ammonsen
7. Team Nielsen, Per Naundrup Nielsen
8. Team Bruun, Lasse Bruun
9. Team Askana, Morten Gaust
10. Team Tucana, Tom Mortensen
11. Team Emal, Casper Valentin
12. Team Gravhunden 2, Bent Kristensen
13. Team Persson, Per Petersen
14. Team Kutlingen, Bjørn Dahl Porsgaard
15. Team Freedom, Kenneth Andersen
16. Team 1980+, Anders Nielsen
17. Team NO-Luck, Kent Morel
18. Team Blank Søkort, Kenneth Kjærgaard Rickert
19. Team Friend Ship, Anders Chr. Thomsen
20. Team Bonnie, Jimmy Nielsen
21. Team Wilma, Børge Nielsen
22. Team Puk, Kim Poulsen
23. Team Papa’s, Mark Schneider Thomsen
24. Team Lutte, René Abrahamsen
25. Team Off-line, Mads Gai Svendsen
26. Team Welle, Torben Welle
27. Team Sebjerg, Jan Sebjerg
28. Team Læsøtosserne, Brian Bach Nielsen
29. Team Small Jep, Jens Søndergaard Lønborg
30. Team Nimbus, Kjeld Clausen
31. Team Fynboen, Michael Nielsen
32. Team Sømanden, Blondinen og Stenfiskeren
33. Team Bjerrum, Anders Bjerrum Christensen
34. Team Shark One Raymarine, Claus Filsø
35. Team Panik, Lars Bobjerg Juul
36. Team FishingTours.dk, Ask Peter Ahrendt Futtrup
37. Team George, Elo George
38. Team Aprøversgu, Frode Olesen
39. Team Jensen, Palle Jensen
40. Team Stubberup, Anders Bonderup Nielsen
41. Team Lykke, Jonas Jørgen Wittrup Tønnesen
42. Team Free-Time, Claus Jensen
43. Team 2BIZN, Lars Mortensen
44. Team Bestfishing.dk, Rafal Wysocki
45. Team Hønen, Ole Christensen
46. Team Holk, Jørgen Holk
47. Team Sloth, Jørgen Sloth
48. Team Æ Minde, Dan Lenz
49. Team Koch, Flemming Koch
50. Team H, Per Hyldgaard
51. Team Lis, Martin Nissen Nørgård
52. Team Gekko, Klaus Bårris
53. Team Skummelfuss, Henrik Damsgaard Lovmand
54. Team Mille 2, Dennis Hvidbjerg Mikkelsen
55. Team Kuffertfiskeren, Lasse Bo Nielsen
56. Team Kaffe Kop, Jesper Faarup
57. Team Connie, Erik Olsen
58. Team Lille Ulk, Finn Madsen
59. Team Laura, Tommy Andersen
60. Team Jydetampen XL, Peter Gundersen
61. Team MB-LENJA, Michael Bødker
62. Team KB, Kenneth Bertelsen
63. Team Topsi, Torben Pedersen
64. Team Biilmann, Henrik Biilmann
65. Team Rakkeby, Uffe Frederiksen
66. Team MARPO, Martin Poulsen
67. Team Garmin 3, Verner Rasmussen
68. Team MULLE, Lasse Lichon
69. Team Svalø, Jesper Svalø
70. Team EMSA, Kenn Christensen
71. Team OFF duty, Rene Jensen
72. Team Madsen, Per Madsen
73. Team Born To Fish, Brian Præstgaard
74. Team Smeden, Michael Knudsen
75. Team Classic, Benny Mogensen
76. Team Den Bette, Thomas Kristensen
77. Team Laura, Kaj Peter Scheel
78. Team W, Poul Wæhrens
79. Team Kegnæs, Svend Erik Johan Jensen
80. Team HP, Peter Andersen
81. Team Big Fish, Niels Jørgensen
82. Team Pade, Georg Pade
83. Team Thorlaksen, Niels Thorlak
84. Team Sussen, Michael Olsen
85. Team Cee-Uu, Claus Uttrup
86. Team Blue Marlin, Pele Olesen
87. Team Noer, Bo Noer
Antal både: 87
Antal personer inkl. gaster: 205
Antal personer til fællesspisning lørdag aften: 154

LÆS OGSÅ:
KlinteCup 2018 åbent for tilmelding
Listen er opdateret den 17. marts kl. 10.50.

MANGLER STARTNUMMER:
Team Tornado, Chris Duncan
Team Ramos, Parviz Ramos
Team TDII, Lars Pedersen
Team Linse, Jesper Ertmann
Team El Dorado, Thomas Pedersen
Team Det Gulelyn, Thomas Brauner Lauraen
Team Enevoldsen, Lars Enevoldsen

Antal både: 7
Antal personer inkl. gaster: 17
Antal personer til fællesspisning lørdag aften: 11
Listen er opdateret den 17. marts kl. 10.50.

HUSK! Har man ændringer til sin tilmelding, så skal det meddeles hurtigst muligt på njsk@njsk.dk med angivelse af startnummer!

Hvad mener du?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ohøj Skipper !

Få eksklusivt indhold, tips og tricks fra vores side.

Få de vigtigste artikler, konkurrencer og nyheder serveret i en let og nærmest spiselig form.

Det er simpelt! Skriv din email og så ses vi på den anden side :-)

 

Velkommen om bord !